Výrobní závody

Získali jsme bohaté zkušenosti s výrobou materiálů pro hydroizolaci, zvukovou izolaci a zateplení a dnes nabízíme nejnovější materiály a technologie, v nichž se snoubí odborné znalosti z celého světa a vývoj vlastních výzkumných center. Také akceptujeme a udržujeme tradici závodů, které se staly součástí naší společnosti. Společnost TECHNONICOL byla založena v roce 1992, máme však členské závody s více než stoletou historií a zkušenostmi s výrobou střešních krytin.Závod „Dehtochema“, výrobce bitumenových hydroizolačních materiálů, se stal součástí naší společnosti v roce 2008. Vznikl v roce 1868 v Bělé pod Bezdězem (v dnešní České republice). V průběhu let závod několikrát prošel modernizací: Objevily se nové výrobní linky i nejnovější technologie. Výhodná zeměpisná poloha umožňuje Dehtochemě dodávat střešní krytiny a hydroizolační materiály do všech regionů v České republice i v Evropě.
Závod „MIDA LT“ se stal součástí korporace TECHNONICOL v roce 2001. Vznikl v roce 1960 v městě Gargždai v dnešní Litvě. Je to jediný závod v pobaltských státech, který vyrábí polymerové-bitumenové výrobky pro střešní krytiny – střešní šindele různých barev, úprav, tloušťky a geometrických tvarů, a také membránovou střešní krytinu pro ploché střechy. Každoroční investice do modernizace a rozšiřování výrobních zařízení, zavádění špičkových technologií a zlepšování spolehlivých střešních systémů vydobyly závodu dobré jméno. Jeho pracovníci jsou hrdí na to, že dokážou uspokojovat požadavky různých stavebních organizací.
Výrobní klastr „Ryazan“ můžeme označit za srdce korporace TECHNONICOL. Nachází se zde osm moderních závodů společnosti, vyrábějících různé typy výrobků: bitumenové membrány, vícevrstvé a jednovrstvé střešní šindele, PVC membrány, polyuretanovou pěnu, xylolit, XPS a PIR. V Ryazanu je soustředěna také většina našich zdrojů výzkumu a vývoje, a to v zájmu maximální synergie. Díky několika školicím centrům mohou získat nejlepší znalosti a dovednosti v oblasti aplikace materiálů i naši partneři.


V průběhu let byly všechny závody společnosti TECHNONICOL mnohokrát modernizovány, aby zvládaly reagovat na moderní trendy na stavebním trhu. Více než století zkušeností s výrobou materiálů a odhodlání k inovacím jsou základem našeho úspěchu.